Koronawirus to słowo odmieniane w ostatnich dniach przez wszystkie przypadki. Jesteśmy zalewani informacjami o nowych zarażonych, kolejnych zamknięciach granic i kwarantannach. Z trwogą oceniamy też jakie to może wywołać spustoszenie w kolejnych gałęziach gospodarki. I z troską patrzymy w przyszłość. Ale jak wiemy słońce ma to do siebie, że po zmierzchu wschodzi. Tak będzie i teraz. Mając trochę więcej czasu warto poczytać jak chronić oszczędności.
Pytanie zatem, dlaczego ludzie tak chętnie kupują nieruchomości? Przecież ciężko stwierdzić, czy w sztormowych okolicznościach w przyszłości ceny wzrosną czy spadną. Otóż, kupujemy, bo to jest inwestycja namacalna, kupowana na dekady. Nawet jeśli kupimy na wynajem, to często z myślą o dzieciach w przyszłości. To przecież wymarzone aktywo przy spadkach. Kupując więc mieszkanie, często nie cena odgrywa zasadnicza rolę, albowiem w nieruchomościach liczą się trzy parametry: Lokalizacja, Lokalizacja i jeszcze raz Lokalizacja.

Czy więc zakup mieszkania ma dzisiaj sens, czy warto poczekać? Na co patrzeć?

  • Po pierwsze. Trzeba sprawdzić co jest do sprzedania, bo mieszkanie raz sprzedane nie ma wtórnika. Jeśli lokalizacja się nam podoba a mieszkań jest mało w ofercie warto rezerwować bo cały czas transakcje są zawierane i fajnych mieszkań ubywa z rynku.
  • Po drugie. Warto się dopytać czy przyjęty harmonogram prac budowlanych idzie w linii z rzeczywistym postępem prac na budowie. Jeśli deweloper umie radzić sobie z opóźnieniami wynikłymi przed wybuchem epidemii, jest to niezły prognostyk.
  • Po trzecie. Warto porównać cenę do jakości i lokalizacji. Mamy więcej czasu który można przeznaczyć na spokojne obdzwonienie biur aby dopytać. My w EKO PARK pracujemy zdalnie bez żadnych ograniczeń dostępności klientów.
    Na koniec podkreślamy – w obecnej sytuacji doradzamy przede wszystkim spokój i chłodną analizę. Jeśli chęć zakupu mieszkania wynika z naszych potrzeb, a nie spekulacji, to nie warto zbytnio odkładać, transakcji, bo oferta rynkowa może się zmniejszyć i mimo, że będzie trochę taniej, to nie będzie z czego wybierać.

Zapraszamy do EKO PARK. Bartłomiej Pronin: 790 223 223 ; Ewelina Szelest 790 232 823


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button